Svédmasszázs

2014.03.14 12:53

A Nyugati masszázsok alapja a svédmasszázs. Az izmok, kötőszövet átgyúrásán, kimozgatásán alapszik, ezért is leginkább a sportolók használják, illetve aki felfrissülésre vágyik.

A klasszikus masszázst a Svédországból származó társalapító, Per Henrik Ling után svéd masszázsnak is nevezik.

Svédmasszázs terápiás alkalmazása

A terápiás gyakorlatban a klasszikus masszázst főképp

  • reumás betegségek,
  • neurológiai zavarok, például bénulások, görcsbetegségek vagy érzékenységzavarok,
  • a mozgató szervrendszer sérüléseit vagy műtéteit követő kísérő tünetek,
  • belső betegségek, például szívpanaszok, magas vérnyomás, helytelen légzés és bronchitis,
  • többnyire stressz okozta pszichoszomatikus panaszok, például fejfájás, migrén, alvás és emésztési zavarok, keringési panaszok, kimerüléses és feszült állapotok,
  • tartáskárosodások, például gerincferdülés (skoliosis),
  • feszültségek az izmos területeken, például nyakcsigolya, hátcsigolya és ágyékcsigolya szindróma
  • gyerekek testi fejlődésének megtorpanása esetén alkalmazzák.

Izomfeszültségek oldása svédmasszázzsal

Svéd masszázs

A bőr mellett elsősorban az izmok azok, melyeket a masszázzsal kellemesen kezelünk. Az izmok megfeszülnek, ha túl keveset, rosszul vagy túl sokat mozgunk (ilyenek például az ambiciózus sportolók), ha túlterheljük magukat, ha gyakran órákig többé kevésbé ugyanabban a helyzetben maradunk. Az izmok azonban akkor is gyakran megkeményednek, ha félünk, vagy tartós stressz van bennünk. Az izom normális esetben újra magától ellazul, amint elmúlik a kellemetlen helyzet. De gyakran előfordul, hogy egész izomterületek vagy az izomszövetben egyes helyek krónikusan megfeszülve maradnak, ami idővel fájdalmakban nyilvánulhat meg. A hátfájás vagy a merev tarkó például annak a jele, hogy ezeket a területeket hosszabb időn keresztül rosszul vagy túlterheltük. Ebben az esetben a hátmasszázs is hatékony segítség lehet.

Kedveli a masszázst, ismerje meg a többi masszázsfajtát!

Ebben az előrehaladott, rohanó világban, az embereknek egyre kevesebb idejük jut pihenésre, nincs idejük, hogy magukkal és egymással foglalkozzanak. Pedig rengeteg módszer van arra, hogy testünket és lelkünket összhangban tartsuk. Legtöbbünknek jólesik egy kis pihenés, kényeztetés, egy fárasztó, megterhelő nap befejeztével, mindannyian vágyunk egy kis kikapcsolódásra.

A következőkben egy olyan relaxáló, egészségmegőrző módszert mutatunk be, amit nagyon egyszerű magunkévá tudni és könnyű alkalmazni.

A masszázsról mindenki hallhatott már, viszont kevesen tudjuk, hogy ez mennyire komplex, sokrétű „tudomány”. A masszázs jelentése „gyúrni”, az ókorban kezdett elterjedni, viszont akkor még csak a sportolókon alkalmazták. A késöbbiekben a masszázst már gyógyításra is használták.

Ezzel kapcsolatban szeretnék Önöknek minél érthetőbb, építő információt nyújtani.

Első sorban az ajurveda masszázs jellemzőit mutatnám be, ami nem más mint egy indiai masszázsfajta, a lényege, hogy kiegyensúlyozza a szervezetet, élénkítse az anyagcserét, és bőrét is szépítse, jót tegyen neki. Ha ezt a masszázstípust vesszük igénybe, ajánlatos kölönböző masszázsolajokat használni.

Hasonlóképpen javasolnám az aromamasszázsnál is az olajok használatát. Az aromamasszázs lényege, az illatokban rejlik. Ezt a masszázstípust még kellemesebbé, hangulatosabbá lehen tenni, ha meggyújtunk néhány illatgyertyát vagy füstölőt.

Létezik néhány intenzívebb masszázsfajta, mint például a nyirokmasszázs. A nyirokrendszer védelmét nagyon fontos őriznünk és karban tartanunk, mivel ez testünk tisztítórendszere. Oldalunkon a nyirok drénezésréről vagyis a víztelenítésről is olvashat.

 

Svéd masszázs

A soron következő masszázsfajta a cellulitisz masszázs, melyről már biztosan sokan hallottak és sajnos tapasztalták is a cellulitisz hátrányait. Közkedveltebb nevén narancsbőr. Ennek kezelése, nem kíván nagy tudást, bárki elsajátíthatja. Fontos, hogy a masszázs mellett megfelelő mennyiségű folyadékot juttassunk szervezetünkbe és emellett sportoljunk is valamit. Erről részletes tájékoztatót találhat, a cellulitisz címszó alatt.

talpmasszázs a legkomplexebb, és egyben leghatásosabb masszázsfajta, szinte minden szervünkre hatással van. Ha ezt a módszert elsajátítja, lényeges változást érhet el egészsége érdekében, akár gyógyításában. A talp számos reflexpontot rejt magában, amelyek masszírozásával a belső szerveinkre lehetünk pozitív hatással. Ennek feltétele viszont a precizitáson alapul.

Szintén ez vonatkozik az összes masszázstechnikára. Rettenetesen időigényes, mire elsajátítjuk, sok gyakorlás szükséges hozzá, viszont várakozáson felüli változásokban lehet részünk és jobban érezzük magunkat a bőrünkben.

Hátmasszázs esetén szintén sikerélményünk lehet, mivel ez a legismertebb és legelterjedtebb masszázstípus, aminek több fajtája van. Ismerhetünk keleti, ázsiai, indiai masszázstípusokat. Ezek a különböző kultúrák sajátos módon fejlesztették ki masszázs technikájukat, gyógyítás és egészségmegőrzés céljából. Ezekről is tájékozódhat honlapunkon pl.: Svédmasszázs, Siacu-Indiai masszázs.

thai masszázs igen különleges módszer, több száz éves tradíciókra épül, olajok, krémek használatát nem veszi igénybe és az izmok helyett itt az akupresszúrás pontokat érintjük. Testünk egész felületén alkalmazható, frissítő és regeneráló hatású.

mauri masszázs egy ősi polinéz hagyományokon alapuló masszázs. A test kilazításán túl lelki, energetikai, méregtelenítő, stresszoldó hatása van. Nagyon fontos a helyes légzéstechnika, ennek elsajátításáról is találhat ismertetőt.

lávaköves masszázs szintúgy több ezer éves hagyománnyal és múlttal rendelkezik. A masszírozás nem kézzel, hanem vulkáni eredetű kövekkel történik. Sima, lapos köveket helyeznek a testfelületre, melyet előzőleg felhevítettek 50-60 fokos hőmérsékletűre, majd óvatosan az izmokba nyomják a köveket. Jótékony hatása mellett, már az élmény maga is felemelő.

Gyermekek számára is létezik olyan masszázstechnika, ami kifejezetten az ő testüknek alkalmas, ez mégpedig a gyermekmasszázs. Segíti a mozgásfejlődést és minden szervre jótékony hatással van. A gyermekek nagyon szeretik, alkalmazása már csecsemőkorban is ajánlott.

Létezik egy különleges masszázsfajta, nem más minta mézmasszázs. A mézmasszázs a méz gyógyító erejét használja fel a szervezet tisztítására a salakanyagok eltávolítására.

Lényeges masszázstípusok még az érzéki masszázs és az erotikus masszázs, mellyel igazi kényeztetést nyújthatunk saját- és párunk részére is.

Számtalan masszázstípus létezik a világon, ezeknek csak egy részét említettük meg, de bővebb tájékoztatót kaphat honlapunkon arról a típusról mely Önt a legjobban érdekli. A munkahelyen is ránk fér egy kis relaxálás, az irodai masszázs lehetőségeiről is információkat kaphat. Jól jöhet egy kis felfrissülés a megterhelő munka közben.

Amennyiben vissza szeretne térni  Masszázs főoldalunkra, kérjük kattintson a masszázs szóra.

(forrás:masszazsportal.net) 

 


Készíts ingyenes honlapot Webnode